mvm, اخبار خودرو, ام وی ام, مدیران خودرو

تفاوت ام وی ام X33S با X33AT

تفاوت X33S با X33AT مدیران خودرو

توی این پست تصمیم داریم که یه تفاوت ام وی ام X33S با X33AT بپردازیم ، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشین.

1- گیربکس

اولین تفاوتی که این دو خودرو دارند تفاوت در گیربکس های آن هاست که خودروی ام وی ام X33s دارای گیبرکس CVT  و خودروی ام وی ام X33 AT دارای گیبرکس AT می باشد اما این دو گیربکس چه فرقی باهم دارند ؟

گیربکس قدرت تولید شده توسط موتور را برای به حرکت درآوردن چرخ ها انتقال می دهد. در حال حاضر برای انجام این کار انواع مختلفی از گیربکس وجود دارد. در حالی که روند مکانیکی تعویض دنده ها یکسان هستند ، مراحل تغییر آنها در انواع مختلف انتقال متفاوت است.

گیربکس اتوماتیک خود به خود تغییر می کند. راننده برای تغییر دنده های اتومبیل همانطور که در یک اتومبیل انتقال دستی انجام می دهد ، نباید عملی را انجام دهد. انتقال اتوماتیک امروزه محبوب تر است زیرا تمایل به یادگیری نحوه رانندگی آسان تر است. دو نوع گیربکس اتوماتیک وجود دارد. گیربکس اتوماتیک  (AT) و انتقال مداوم متغیر (CVT).

گیربکس CVT به موتور خودرو اجازه می دهد تا با طیف وسیعی از سرعت های مختلف خودرو ، با بیشترین چرخش در دقیقه کار کند. به همین دلیل انتقال CVT برای زمانی که می خواهید حداکثر راندمان سوخت را تضمین کنید، مناسب است.

2- فرمان

فرمان خودرو ام وی ام X33S هیدرولیک می باشد.

فرمان خودرو ام وی ام X33 AT برقی می باشد.

حال تفاوت این 2 چیست ؟

فرمان برقی متناسب با سرعت خودرو نرمتر یا سخت تر میشود و باعث میشود فرمان پذیری و هندلینگ خودرو بالاتر برود اما در سیستم هیدرولیک قابل تغییر نمی باشد.

3- گرمکن صندلی

در خودروی X33-AT بر روی صندلی شاگرد و راننده جلو آپشن گرمکن صندلی اضافه شده است در صورتی که خودروی X33S از این آپشن بهره ای نمی برد.

4- رکاب

خودروی X33 S دارای رکاب می باشد اما در خودروی جدید X33-AT این مورد حذف شده است.

5- دوربین دنده عقب

دوربین دنده عقب برای خودروی X33S دارای سیستم استاتیک می باشد.

دوربین دنده عقب برای خودروی X33AT دارای سیستم داینامیک می باشد.

تفاوت دوربین استاتیک با داینامیک چیست ؟

دوربین داینامیک قادر به مشخص کردن مسیر چرخش خودرو به عقب را با هماهنگی فرمان را دارد اما دوربین استاتیک قادر به این کار نمی باشد.

6- سنسور دنده عقب

خودروی X33S دارای سنسور دنده عقب می باشد اما خودروی X33AT با توجه به اینکه دارای دوربین داینامیک می باشد آپشن سنسور دنده عقب از روی این خودرو حذف شده است.

7- درپوش موتور

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.